Araba döşeme temizleme

Kategori: İç temizlik - 3.043 viewsYorum Yazın
Araba döşeme temizleme

Bu makalede araba döşeme temizleme nasıl yapılır, araç döşeme temizleme ipuçları, araba döşeme temizleme malzemeleri nasıl seçilir gibi başlıkların da faydasını görebilirsiniz.

Araç döşeme temizleme gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araba döşeme temizleme

Oto döşeme temizleme işinin en çok dikkat edilmesi gereken kısmı iç mekandaki farklı malzemelerdir. Döşemelerin kumaşları, kumaşların sıkı veya gevşek olması, halı, tavan, vinil gibi malzemeler farklı işlem süreçleri gerektirebilir.

Basit veya derinlemesine bir oto döşeme temizleme tercihi tamamen size kalmıştır. Basit bir oto döşeme temizleme için çok maksatlı temizlik ürünü alarak tüm döşemeye uygulayabilirsiniz. Eğer lekeler sorun yaratıyorsa Aspirin kullanarak çözüm bulabilirsiniz.

Araç döşeme temizleme, derinlemesine etki!

Profesyonel bir araç döşeme temizleme yapmak için öncelikle iç mekanın çok iyi süpürülmesi gerekiyor. Beraberinde oto döşeme yıkama makinası varsa oto döşeme yıkama yapabilirsiniz.

araba döşeme temizleme-araba koltuk temizleme spreyi-araç döşeme temizleme-araç koltuk temizleme spreyi-oto döşeme temizleme-oto koltuk temizleme spreyi-würth koltuk temizleme spreyi-würth tavan temizleme köpüğü-araba döşeme temizleme malzemeleri-araba döşeme temizleme spreyi-araba koltuk döşeme temizleme-araç deri koltuk temizleyici-araç döşeme temizleme makinası-araç döşeme temizleme spreyi-araç döşeme temizleme ürünleri-araç döşeme temizleyici tavsiye-araç döşeme temizlik ürünleri-araç kapı döşeme temizleme-araç koltuk döşeme temizleme
Araba döşeme temizleme en etkili şekilde nasıl yapılır?

Eğer oto döşeme yıkama makinasına sahip değilseniz şimdi vereceğimiz malzemelerle oto döşeme temizleme yapabilirsiniz.

Oto döşeme temizleme işlemini genellikle aşağıdaki sırayla yapmanız öneriliyor.

  • Halılar
  • Kumaş / kadife kumaş
  • Vinil ve kauçuk
  • Plastik astarlı iç mekanlar

Oto döşeme temizleme

Öncelikle oto döşeme temizleme öncesi aracınızın iç mekanının durumunu analiz edin. Karşınıza aşağıdaki durumlardan biri veya birkaçı çıkabilir.

GEVŞEK KİRLENME

Bu kirlenme liflere yapışamaz ve bu nedenle lifler arasında veya üzerinde gevşektir. Örnekler kum, toz ve saçtır. Güçlü bir elektrikli süpürge ile kolayca çıkarabilirsiniz.

KURUMUŞ KİRLER

Bu kirlilik zamanla birikir ve döşemenin liflerine yapışabilir. Örneğin, döşemeye sürtünen birikmiş cilt yağı veya kot lekeleri. Bu kirlenme elektrikli süpürge ile giderilemez ve etkili bir temizleyici gerektirir.

LEKELER

Bu kirliliğe, arabanın içinde kalan yağmur suyu veya devrilen kahve neden olabilir. Bu kirlilik genellikle liflerin derinliklerinde olup lekelerin çıkarılmasını zorlaştırır. Bu kirlenme elektrikli süpürge ile de giderilemez ve özel bir temizleyici gerektirir.

Araba döşeme temizleme adımları

Araba döşeme temizleme malzemeleri kullanarak etkili bir temizleme yapabilirsiniz. Bunun için günümüzde pek çok araba döşeme temizleme spreyi seçeneği bulunuyor.

Sprey veya köpük biçiminde ürünler kullanabilirsiniz. Örneğin Autokit döşeme temizleme köpüğü, Würth koltuk temizleme spreyi gibi ürünlerden söz ediyoruz. Elbette pek çok marka daha araba koltuk döşeme temizleme ürünü sunuyor.

kumaş döşeme lekeleri nasıl çıkarılır?

Araba koltuk döşeme temizleme ürününü seçerek bir temizleme fırçası, mikrofiber bez, eldiven gibi aksesuarları kullanarak işlem yapmalısınız. Aksi halde araç döşeme temizlik ürünleri kullansanız bile döşemelere zarar verebilirsiniz.

Özellikle köpek tüyleri ve saç kalıntıları için etkili bir fırçalama gerekebilir.

Araç döşeme temizleme spreyi veya araç koltuk temizleme spreyi kullanmak tek başına yeterli olmayabilir. Birkaç ürünü kombine ederek de deneyebilirsiniz.

Araç döşeme temizleyici tavsiye

Araç döşeme temizleme ürünleri seçerken aracınızın içerisinde saç, evcil hayvan tüyü, sigara külü, güneş ışınlarının sarartması gibi etkilerle mücadele edeceksiniz.

Bu nedenle araç döşeme temizleme ürünleri ile kurumuş kirleri ve bu tür temizlik sorunlarını çözmelisiniz.

Kurumuş kirler nasıl temizlenir?

İnatçı lekeler veya kir derin temizlik ile temizlenmelidir. Derin temizlik, araba döşemesinin daha derine inmeniz gerektiği anlamına gelir. Bunu araç döşeme temizleme makinası kullanarak yapabilirsiniz.

Böyle bir makine kullanıyorsanız, önceden döşemenin üzerine ince bir araba koltuk temizleme spreyi koyun. Daha sonra döşemeyi bir döşeme fırçası veya mikrofiber eldiven ile fırçalayın, bu kirliliği gevşetir.

Son olarak, derhal makine tarafından emilen ekstraksiyon makinesi ile kaplama üzerine ılık su püskürtün. Bu şekilde kirliliği durulayıp süpürürsünüz ve temiz döşemeyle kalırsınız.

Döşemeyi derinlemesine temizliyorsanız, tüm koltukların ıslak olduğundan emin olun. Bunu sadece kısmen yaparsanız, su halkaları ve lekeleri ortaya çıkabilir.

Bunun nedeni, ıslanmayan kısmın, kapaktaki kuru ipliklerden su çekmesidir. Islak ve kuru alanların ayrılması temizleyiciler ve kirler o noktada kurur ve bu su lekelerine dönüşür. Bu nedenle tüm yüzeyi eşit şekilde ıslatarak temizlemelisiniz.

Araba döşeme temizleme öneriler

Oto koltuk temizleme spreyi kullanırken deri koltuklar veya deri yüzeyler için araç deri koltuk temizleyici kullanmalısınız. Araç deri koltuk temizleyici ile ilgili detayları makaleden öğrenebilirsiniz.

Eğer koltuklarınız için kılıf kullanıyorsanız araç koltuk kılıfı temizleme ürünü tercih edin. Oto koltuk döşeme temizleme süreci kuruma dahil etkili bir zaman gerektirir. Hızlı süreçler sonuç vermeyecektir.

Hangi oto koltuk döşeme temizleyici veya oto koltuğu temizleme köpüğü seçeceğiniz sizin özel tercihinizdir. Çünkü aracınızın döşemesinin durumu ve maddi olanaklarınız bu konuda etkilidir.

Otomobil döşeme temizliği için belki yüzlerce ürün seçeneği bulunuyor. En etkili otomobil döşeme temizliği ürünleri ile ilgili sitemizdeki reklam ve tanıtıcı yazılar da yol gösterici olabilir.

Bir arabanın tavan döşemesini nasıl temizleyebilirim?

Araba tavan döşemesi genellikle açık renktir. Bu, mekanda genişlik etkisi yaratır. Tam da bu nedenle kirlilik ve lekelere de çok açıktır. Daireler oluşturmadan nasıl temizlersiniz?

Bunu yapmanın en kolay yolu tavan temizleme köpüğü veya tavan temizleme sıvısı ile birlikte hava tabancası olarak sıralanabilir. Döşemeyi eşit şekilde nemlendirmeye dikkat edin. Bu şekilde döşemede kuruduğunda leke ve daireler oluşmaz.

Aynı şekilde oto halı döşeme temizliği için de çok maksatlı temizleme ürünleri veya oto halı paspas temizleme ürünleri seçerek uygulayabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araba döşeme temizleme (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] olarak pek çok alternatif ürün bulunuyor. Ülkemizde yaygın olarak bulunabilen otomobil döşeme temizleyici ürünler ile etkili ve göz alıcı iç temizlikler gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Bu […]

  2. […] Temizlik Ürünleri.  Vinil, plastik, döşeme ve halı gibi yüzeyleri temizlemek için gerekli ürünleri elinizde bulundurmanız muhtemeldir. […]

  3. […] araba koltuğu temizleme için detaylı iç temizlik yaptırmak aracın yeni görünümünün ve araç döşemelerinin verimli ve uzun süre kullanılabilmesi için […]

  4. […] Araba döşeme temizleme […]

YORUM YAZIN