Araba deri koltuk temizliği püf noktaları

Kategori: Koltuk koruma - 11.997 viewsYorum Yazın
Araba deri koltuk temizliği püf noktaları

Araba deri koltuk temizliği püf noktaları bilmek aracınızın lüks donanımı için değerinin korunması anlamına geliyor. Kendinizin yapabileceği basit uygulamalar mükemmel sonuçlar doğurabilir. Araba deri koltuk temizliği püf noktaları nelerdir, araba deri koltuk temizleme yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? Hepsi ve çok daha fazlası makalede sizi bekliyor!

Araba deri koltuk temizliği püf noktaları gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış Temizlik, Boya parlatma ve koruma, Seramik kaplama, Ozonla dezenfeksiyon, Motor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araba deri koltuk temizliği püf noktaları

Deri koltuklar arabanıza lüks bir dokunuş katıyor. Onlar pahalı, bu yüzden onlara iyi bakmak gerekir. Deri araba koltuklarını nasıl temizleyip harika görünmelerini ve uzun süre dayanmasını nasıl sağlayacağınız önemli bir konudur.

İlk olarak, çatlaklardaki kir ve kalıntıları temizlemeye dikkat ederek koltukları vakumlayın.

Ardından, koltuklara bir araç deri koltuk temizleme solüsyonu uygulayın. Deriye zarar verebileceğinden çamaşır suyu veya amonyak bazlı temizleyiciler kullanmayın.

Araba deri koltuk temizliği püf noktaları Photo:Pexels

Ticari bir deri temizleyici kullanabilir veya kendiniz yapabilirsiniz. Ilık su ve sıvı bulaşık deterjanı bir kovada karıştırın. 5 birim suya 1 birim deterjan kullanın. Bir bezi solüsyonla nemlendirin ve koltuk yüzeylerini silin.

Deriyi doyurmayın, çünkü çok fazla su koltuk dikişlerinde birikebilir ve minderlere sızabilir. Fazla su deride leke bırakabilir. İkinci bir nemli bezle silerek temizleyin. Bir havlu ile iyice kurulayın.

Araba deri koltuk temizliği püf noktaları gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış Temizlik, Boya parlatma ve koruma, Seramik kaplama, Ozonla dezenfeksiyon, Motor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araba deri koltuk temizleme

Araba deri koltuk temizleme için basit ama etkili bir formül de yarım bardak zeytinyağı bir sprey şişesinde 1/4 bardak sirke ile karıştırın. Koltuklara püskürtün, beş dakika bekletin ve silin.

Deri araba koltuklarını temizlemenin en iyi yolu lekeleri önlemektir. Koltuğa çarptığında dökülmeleri silin. Temizleme konusunda hızlı olsanız bile lekeler oluşacaktır. Araba deri koltuk temizleme ürünleri içerisinden seçerek temizlik yapabilirsiniz.

Araç deri koltuk bakımı ve temizliği önerileri

  • Kirli alana jel olmayan diş macunu sürün. Araç deri koltuk bakımı ve temizliği için diş macunu etkili bir yöntem olabilir. Lekeyi hafifçe temizlemek için bir diş fırçası kullanın. İşiniz bittiğinde alanı temiz bir bezle silin, ardından bir havluyla kurulayın. Diş macunu da sürtünmeleri giderir.
  • Aseton kullanabilirsiniz. Bir pamuklu çubuğu oje çıkarıcı veya sürtünme alkolüne batırın ve lekeyi temizleyin. Lekeyi kaldırdıktan sonra, bölgeyi hafif bir sıvı bulaşık deterjanı ve ılık su çözeltisiyle temizleyin. Temiz ve nemli bir bezle silin.
  • Araç deri koltuk bakımı ve temizliği önerileri devam ediyor. Karbonat ile deri koltuk lekesi çıkarma. Karbonat yağ ve gres lekelerini temizlemek için iyidir. Kirli bölgeye serpin ve nemli bir bezle ovalayın. Birkaç saat ya da bir gece bekletin. Soda yağı emecektir. Tozu yumuşak bir bezle silin. Tortuyu çıkarmak için nemli bir bezle takip edin ve bir havluyla kurulayın.

Araba deri koltuk temizliği nasıl yapılır (araç deri koltuk temizliği nasıl yapılır)

Araç deri koltuk temizleme (otomobil deri koltuk temizleme)  yaparken bazı noktalara çok dikkat etmek gerekiyor.

Araç deri koltuk temizleme (otomobil deri koltuk temizleme)  işinde dikkat gösterilmesi gereken noktaların bir bölümünü aşağıda inceleyebilirsiniz.

Araba deri koltuk temizliği püf noktaları
  • Deri koltuk temizleyici ürünü önce görünmeyen bir alanda test edin. Sonra tüm koltuklara uygulayın.
  • Deri koltuk temizleme işlemi öncesi elektrik süpürgesi ile çok iyi toz ve kirli parçaları çekin, vakumlayın. Bu, kir, kum ve gevşek kiri temizlerken koltuklarınıza çizilmemesi veya sürtünmemesini sağlar.
  • Araba deri koltuk temizliği nasıl yapılır (araç deri koltuk temizliği nasıl yapılır) sorusuna mutlaka uyulması gereken bir kural da mikrofiber bez kullanmaktır. Mikrofiber bez yumuşaktır ve deri yüzeyini çizmez.
  • Deri koltuklarınızı en az ayda bir temizleyin.

Bitmedi! Araba deri koltuk temizliği püf noktaları gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış Temizlik, Boya parlatma ve koruma, Seramik kaplama, Ozonla dezenfeksiyon, Motor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araba deri koltuk temizliği püf noktaları (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] iç temizlik iç döşeme ve deri koltukları, potansiyel olarak kuruması ve aracınızın içinde solmasına neden olabilecek UV […]

  2. […] Deri Koltuk, Bakım ve Koruma […]

YORUM YAZIN