Araba çizik giderici yöntemler ile araç çizikleri nasıl giderilir?

Kategori: Boya koruma - 2.241 viewsYorum Yazın
Araba çizik giderici yöntemler ile araç çizikleri nasıl giderilir?

Araba çizik giderici ürünler ve yöntemler kullanarak aracınızdaki çizikleri kendiniz giderebilirsiniz. Aracınız park sırasında, şehir trafiğinde veya Vandalizm gibi etkilerle boya yüzeyi hasarı alır. Bu hasarların önemli bir bölümünü basit, yüzeysel çizikler oluşturur. Bu çizikleri oto çizik giderici ürünler ile yok edebilirsiniz. Böylece aracınız boyanmadan, orijinal görünümünü ve değerini korur.

Bu makalede; araç çizik giderici tavsiye olarak araba çizik giderici kalem, araç çizik giderici bez, araç çizik giderici sprey, araç çizik giderici pasta ile araç çizikleri nasıl giderilir? Oto çizik giderici kalem işe yarıyor mu gibi konuları inceleyebilirsiniz.

Oto çizik giderici gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araba çizik giderici, araç çizik giderici tavsiye

Araç çizikleri nasıl giderilir? Öncelikle çiziği inceleyin. Kendiniz halledebilir misiniz karar verin. Bunun için basit yöntem olarak tırnağınızı dik olarak çizik üzerinde gezdirin. Eğer çizik ve boya tırnağınıza takılmıyorsa bu çizik sizin üstesinden gelebileceğiniz türdedir.

araba çizik giderici-araba çizik giderici sprey-araba çizik giderici kalem-araç çizik giderici-araç çizik giderici tavsiye-oto çizik giderici-araç yüzeyindeki çizikler nasıl giderilir- Araç Çizikleri Nasıl Giderilir
Araba çizik giderici ürün ve uygulamalar ile aracınızın orjinalliğini koruyun!

Çizikler mikroskobik olarak derinlemesine değişiklik gösterir. Bununla birlikte, bir çiziğin derinliğini anlamanın birkaç yolu vardır.

Görsel olarak inceleyin: Beyaz görünüyor mu? Bu çok derin bir çizik. Tırnağınla hissedebiliyor musun? Tırnağınızı çizik boyunca hafifçe yönlendirin. Yakalanırsa, orta derinliktedir. Yüzeydeki çizikler görünecek ve dokunulduğunda pürüzsüz hissedilecektir.

Daha sonra araç çizik giderici ürün ve yöntemleri deneyebilirsiniz.  Araç çizik giderici tavsiye ve ürünleri kullanarak çözüm geliştirebilirsiniz.

Oto çizik giderici bez

Oto çizik giderici bez ülkemiz car care pazarında az bulunuyor. Bununla birlikte Amazon gibi sitelerden tedarik edilebilir. Örnek olarak Bamoer Çok Amaçlı Çizik Tamir Bezi gösterilebilir.

Bundera fixera araç çizik giderici kapatıcı bez oto rütuş boyası pasta cila boya rötuş pedi bu kategoride değerlendiriyoruz.

Bez, çizikleri gizlemeye ve arabanızın boyasını onarmaya yardımcı olan maddelerle aşılanmıştır. Bir aplikatörle birleştirilmiş bir onarım formülüdür ve kullanımı inanılmaz derecede kolaydır.

Daha küçük çizikler için, bir cazibe gibi çalıştığını gördük. Yardımcı olursa, arabanız için bir Sihirli Silgi gibi düşünebilirsiniz.

Mikrofiber özellikli bu bez araba yüzeyindeki çizikleri, kuş pisliklerini, kolloidleri, boya oksidasyonunu, asfalt, araba gövdesini parlatmada etkili olan aşındırıcılar, cilalar, kayganlaştırıcılar ve mineralleri bir arada içeren bir havludur. Boya yüzeyinin parlaklığını ve rengini korur.

Gelişmiş nanoteknolojiye bağlı ve polyester elyaf kumaştan yapılmış, nano metal toz yüzeyli, hafif kokulu, insan sağlığını etkilemez çizik giderici bez aşındırıcılar, cilalar, yağlayıcı ve mineraller içerir, otomobilin çizik ve lekelerini etkili bir şekilde giderir, otomobil rengini eski haline getirir ve boya yüzeylerini korur.

Araç çizik giderici bez ilk adımdır. Eğer bu adımla araç çizik giderici işleminiz başarısız olduysa ikinci aşamaya yani araba çizik giderici kalem kullanımına geçebilirsiniz.

Araba çizik giderici kalem

Çizikleri kaldırdıklarından daha fazla boya katsalar da, boya kalemleri başka bir çizik giderici türü olarak kabul edilebilir. Boya kalemini nereden satın aldığınıza bağlı olarak, renkler temel tonlardan özel paletlere kadar değişebilir.

Paslanmayı ve daha fazla hasarı önlemek için ana metalin maruz kaldığı çiziklerde boya kalemleri kullanılmalıdır. Tüm çizikler için boya kalemi gerekmez.

Araba çizik giderici kalem mutlaka yalnızca çizik üzerine uygulanmalı boya yüzeyine taşırılmamalıdır. Aksi halde iz bırakır.

Oto çizik giderici kalem hızlı, kolay ve basit bir şekilde aracınızın boyası üzerindeki çok hafif çizikleri ve sürtünmeden kaynaklı boya kalıntılarını yok edebileceğiniz en etkili çözümdür.

Oto çizik giderici kalem pasta cilaya gerek kalmadan sorunu çözebilir.

Oto çizik giderici pasta cila

Araba çizik giderici pasta ürünleri boya yüzeyindeki derin çizik ve sıyrıkların (saca dayanmayan) giderilmesinde çok etkili bir üründür.

Pasta cila yumuşak bir bez ile uygulanacak bölgeye sürülür. Pamuk veya yumuşak bir bez ile silinir.

Araba çizik giderici sprey ve kimyasal ürünler

Araç yüzeyindeki çizikler nasıl giderilir sorusunun en önemli çözümlerinden biri araç çizik giderici ürünlerdir.

Bazen araç çizik giderici araç çizik sökmeye yardımcı jel veya oto çizik giderici sprey olarak da isimlendirilebiliyor.

Oto çizik giderici olarak bulunabilen ürünler çizikleri, girdapları, sıyrık izlerini ve diğer türden hasarları gideren güçlü bir formül içerir. Uygulandığında, sıvı tüm boyalarda güzel görünen parlak bir kaplama bırakır. Yağ, silikon veya dolgu maddesi olmadan sıvı, araç yüzeyi için güvenlidir ve düzenli bakım için idealdir.

Örneğin Turtle Wax Magic Jet Black oto çizik giderici çoğunlukla siyah araçlar için tasarlanmıştır ve boyayı verimli bir şekilde restore ederek onu yeniden parlak ve şık hale getirir. Parlak kaplama, daha iyi estetik için ve yüzeyi daha fazla hasarlardan korumak için üzerinde kalır.

Meguiar’s Ultimate Compound yüzey seviyesindeki kusurları gidermek için mükemmel bir oto çizik giderici sprey ve ürün olarak değerlendirilebilir.

Ürün çizikleri parlatmak, kozmetik bir kazadan hemen sonra hasar kontrolü yapmak ve arabanızın parlaklığının azaldığı alanları eski haline getirmek için mükemmeldir.

Oto çizik giderici gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Oto çizik giderici ile otomobil yatırımını koruyanların ilgisini çeken diğer konular


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN